15-lecie Reżyserii Dźwięku

Dziś na Wydziale Fizyki odbyła się uroczystość 15-lecia studiów na kierunku Reżyseria Dźwięku w Instytucie Akustyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obchody zostały połączone z sympozjum naukowym oraz koncertem studentów i absolwentów Instytutu Akustyki. Po oficjalnym powitaniu przedstawiono genezę i dydaktykę tego interdyscyplinarnego kierunku. Nie zabrakło wystąpień zaproszonych gości, m.in. z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, firm z branży. Po przemówieniach dla uczestników uroczystości przygotowano element współzawodnictwa w formie konkursu „Zgadnij, kto jest na zdjęciu”. Zadanie byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby zdjęcia wykładowców nie były starsze niż jubileuszowy kierunek. O godzinie 16 rozpoczął się koncert studentów i absolwentów Reżyserii Dźwięku. Swojego debiutu doczekał się zaskakujący zespół Trelotechnika. Inną grupą dodającą energii widowni było Mitochondrium.

Istnienie Reżyserii Dźwięku zawdzięczamy przede wszystkim: pomysłodawcy - prof. Rufinowi Makarewiczowi oraz „prawdziwej matce kierunku” - prof. Annie Preis, której gratulacjom nie było końca. Wyżej wymienionym osobom oraz wszystkim prowadzącym zajęcia na tym kierunku Studenckie Koło Akustyków składa najserdeczniejsze życzenia pomyślności w kierowaniu i wypełnianiu wiedzą młodych umysłów. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy przyczynili się do utworzenia Reżyserii Dźwięku w Instytucie Akustyki. A jako studenci obiecujemy, że postaramy się, żeby Wasza ciężka praca nie poszła na marne i owocnie wykorzystamy wiedzę i umiejętności, jakie możemy uzyskać na studiach.