Seminarium z Akustyki Budowlanej

W zeszłym tygodniu uczestniczyliśmy w Seminarium z Akustyki Budowlanej organizowanym przez firmy: Systemy Pomiarowe oraz Norsonic. Odbyło się ono we Wrocławiu. Seminarium z akustyki budowlanejWyjazd ten był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o najnowocześniejsze oprzyrządowanie do przeprowadzania pomiarów, zaznajomienia się ze zmianami w obowiązujących normach, metodami oraz rozwiązaniami pomiarowymi.
Innowacyjne funkcje mierników zaprezentowano wykonując podczas szkolenia pomiary czasu pogłosu, izolacyjności akustycznej oraz zrozumiałości mowy STIPA. W przerwach kawowych mogliśmy samodzielnie dokładnie zapoznać się z miernikiem poziomu dźwięku Nor140, jak również z bomem obrotowym, ze stukaczem wzorcowym oraz wszechkierunkowym źródłem dźwięku. Na sam koniec spotkania zaplanowano pokaz najbardziej spektakularnego sprzętu - kamery akustycznej. Jej możliwości można zobaczyć na filmie. Niestety program do analizy danych z kamery obsługiwany jest tylko na laptopach MacBook.
Ponadto Seminarium stworzyło możliwość do nawiązania znajomości z osobami z innych ośrodków naukowych, związanych z akustyką, jak również z pracownikami firm zajmujących się pomiarami hałasu działającymi na terenie całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *