XVIII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Wydziale Fizyki UAM

Po raz kolejny, jak co roku, jako Studenckie Koło Akustyków wzięliśmy udział w organizacji pokazów z zakresu akustyki na XVIII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się 15.04.2015 r. także na naszym Wydziale Fizyki UAM.

Odwiedzające nad grupy uczniów głównie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, mogły na własne uszy przekonać się, czy wysokość dźwięku może wzrastać w nieskończoność (tony Sheparda) oraz samodzielnie ocenić (nie)zawodność współpracy pomiędzy naszym wzrokiem i słuchem (efekt McGurka). Ponadto każdy mógł zobaczyć, a co odważniejszy także samodzielnie wygenerować, dwuwymiarową falę stojącą (figury Chladniego), czy posłuchać koncertu na 4 butelki (rezonatory Helmholtza) i flet z rury PCV. Udało się nam także zadziwić towarzystwo kolczastym jeżem powstającym z cieczy magnetycznej niczym feniks z popiołów.

Kilka zdjęć z wydarzenia